Zamknij

Potrzebujesz pomocy?

Imię i nazwisko

{{validation.name.message}}

E-mail

{{validation.email.message}}

Temat wiadomości

{{validation.subject.message}}

Treść wiadomości

{{validation.message.message}}

Wyślij

Dziękujemy za wysłanie formularza

Paradiso - co to takiego?

Paradiso - to znaczy „raj”!

Młodzi ludzie w dzisiejszym świecie potrzebują spotkania i świadectwa, dużych wydarzeń wspólnoty Kościoła, gdzie widzą, że nie są w swojej wierze sami. Nie tylko młodzi, ale także ich duszpasterze potrzebują tego, aby budować świadomość, że razem można więcej. Odpowiedzią na to pragnienie są Światowe Dni Młodzieży, zaobserwować można radość płynącą ze spotkania młodych ludzi ze sobą i z Panem Bogiem. Zainspirowani tymi wydarzeniami chcemy zaproponować podobne spotkanie dla młodych z całej Polski.

W dniach 30 czerwca - 4 lipca 2020 roku już po raz czwarty odbywać się będą Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso.

Święty Filip Neri, patron księży Filipinów, współorganizatorów wydarzenia, mawiał "Preferisco il paradiso", co oznacza "Wolę niebo, wolę raj". Naszym założeniem było stworzenie miasteczka młodych, gdzie będą oni mogli dobrze rozpocząć czas wakacji i jednocześnie zbliżać się do Pana Boga, do nieba.

Paradiso to wakacyjna propozycja dla młodzieży z Archidiecezji Poznańskiej i nie tylko, organizowana przez Księży Filipinów oraz Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Jordan, na Świętej Górze w Gostyniu. Jest to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z Bogiem i drugim człowiekiem. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby w wieku 14-30 lat, ich opiekunów, kleryków, księży, siostry zakonne, zakonników, wolontariuszy, oraz wszystkie osoby pozytywnie zakręcone, chcące doświadczyć wspólnoty i Bożej radości.

Podczas 5 dniowego biwakowania, na Świętej Górze odbędą się konferencje i rozmowy z biskupami oraz innymi ciekawymi gośćmi. Wspólnej integracji sprzyjać będą wieczorne koncerty, pyszne jedzenie, tańce integracyjne oraz wartościowe rozmowy.

Rok 2020 jest pełen wyzwań, tym bardziej zatem potrzebujemy spotkania z Bogiem i drugim czlowiekiem. Brakuje nam rozmowy, integracji i okazji do spędzenia czasu we wspólnocie.

Już w październiku, po raz kolejny chcemy zaprosić Was do uczestnictwa w wyjątkowym spotkaniu Paradiso!

Spotkajmy się 24 października 2020 r. na Świętej Górze! Będzie to doskonała okazja do tego, by przywołać letni klimat spotkania Paradiso. Przeżyjmy ten czas wspolnie. Tego dnia w Gostyniu odbędą się konferencje i rozmowy z ciekawymi gośćmi. Wspólnej integracji sprzyjać będą warsztaty, wspólna modlitwa, pyszne jedzenie, tańce integracyjne oraz wartościowe rozmowy.

Dodatkowo, 25 października 2020 r., wszystkich chętnych zapraszamy na wspólną niedzielną Eucharystię w Bazylice Świętogórskiej. Bezpośrednio po Mszy Św., która rozpocznie się o godzinie 15, odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Chór i Orkiestra Jordan.

Masz 14-30 lat i chcesz lepiej poznać Boga i ludzi w swoim wieku? Być może jesteś klerykiem, księdzem lub siostrą zakonną? Przyjedź na Świętą Górę i wspólnie budujmy Paradiso!