Zamknij

Potrzebujesz pomocy?

Imię i nazwisko

{{validation.name.message}}

E-mail

{{validation.email.message}}

Temat wiadomości

{{validation.subject.message}}

Treść wiadomości

{{validation.message.message}}

Wyślij

Dziękujemy za wysłanie formularza

Odwiedzili nas

Wróć

Biskupi

Każdego dnia na Paradiso, słowo do młodych głoszą biskupi. Młodzi mają możliwość wysłuchania konferencji oraz zwrócenia się do biskupów z pytaniami.

Do tej pory na Paradiso pojawili się:

Abp Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Abp Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski
Abp Zbigniew Stankiewicz - od 2010 Arcybiskup Rygi, od 2012 członek Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan
Bp Damian Bryl - Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej
Bp Łukasz Buzun - Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej
Bp Edward Dajczak - Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski
Bp Marek Solarczyk - Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej, Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży
Bp Szymon Stułkowski - Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej
Bp Krzysztof Włodarczyk - Biskup Pomocniczy Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Wróć

Chór i Orkiestra Jordan

Chór i Orkiestra Jordan - jest to wspólnota oraz zespół działający przy Archidiecezji Poznańskiej już od ponad 4 lat, składający się z chóru 4-głosowego, orkiestry symfonicznej oraz sekcji rytmicznej. W Paradiso zespół uczestniczy od pierwszej edycji, sprawując posługę muzyczną podczas Eucharystii oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Młodzi artyści od lat aktywnie uczestniczą w życiu młodzieży miasta Poznania, muzykując między innymi na Mszach Świętych, wielbieniach, koncertach i wielu innych spotkaniach. Chór i Orkiestra Jordan zapraszany jest również do udziału w wielu wydarzeniach o skali ogólnopolskiej i światowej. Wśród tych wydarzeń znalazły się m.in: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Narodowa Pielgrzymka do Rzymu, Dożynki Wielkopolskie oraz wiele innych.

Szczególnym wyzwaniem był zorganizowany w kwietniu 2019 roku wyjątkowy koncert pasyjny: Pasja wg. św Jana, Misterium Męki Pańskiej, kompozycji pana Jakuba Unolta, absolwenta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Ich motto, za Beethovenem, brzmi: “Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne!”

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym od marca 2016-ego roku jest Tomasz Karwański. Funkcję asystenta oraz drugiego dyrygenta pełni od października 2019-ego roku Jakub Koza.

Więcej: www.facebook.com/ChorIOrkiestraJordan

Wróć

Andrzej Kogut Sowa

Autor książki "Ocalony - ćpunk w Kościele" - kiedyś gwiazda punkrocka, lider zespołu punkrockowego Maria Nefeli. Osoba, która dotknęła samego dna uzależnień od alkoholu, narkotyków.Jak sam mówi: jestem żywym przykładem na to, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Z 11-letniego uzależnienia narkotykowego w jednej chwili uzdrowił go Bóg. Podczas wyjątkowych rekolekcji wspólnoty Uzdrawienia w Duchu Świętym, przeżył spotkanie z Bogiem, które zmieniło jego życie. Dziś służy Bogu jako mąż i ojciec, wychowawca trudnej młodzieży, ewangelizator.

Wyjątkowego świadectwa Pana Andrzeja uczestnicy Dni Młodych mogli wysłuchać, podczas drugiej edycji Paradiso, w 2018 roku.

Wróć

Dobromir Makowski

Wychowanek domu dziecka, który jako młody człowiek stanął przed wieloma problemami. Rozumie i dobrze zna zagrożenia, jakie spotykają młodzież, dlatego chcąc uchronić przed złem proponowanym przez dzisiejszy świat stworzył projekt „Rappedagogia”, w ramach którego odwiedza szkoły, domy dziecka, domy poprawcze i zakłady karne. Projekt realizowany jest od 201o roku i dotarł już do kilkuset placówek na terenie całej Polski.

Prowadzi warsztaty i koncerty, których przesłaniem jest zwrócenie uwagi na dobre życie w przystępnej dla młodzieży formie muzyki hip-hop.

Dobromir Makowski jest też autorem książki “Wyrwałem się z Piekła” wydanej w 2010 roku, założycielem centrum młodzieżowego w Pabianicach oraz fundacji “Młodzi dla Młodych”.

Dobromir był z nami podczas pierwszej edycji Paradiso, w 2017 roku.

Więcej: www.makowskidobromir.pl

Wróć

Hope-4-Street

Zespół Hope-4-Street powstał w marcu 2012 r. przy Świetlicy Socjoterapeutycznej "Mały Książę" działającej w ramach Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” na warszawskiej Pradze. Pierwotnie była to idea arteterapii, twórczej socjalizacji oraz terapii podjęta w grupie kilku starszych dzieci z inicjatywy Anny Schmidt, kierowniczki i pedagoga tejże świetlicy.
Pierwszy koncert Hope-4-Street odbył się w czerwcu 2012 r. w ramach „Nocy Pragi” i został zorganizowany przez artystę – plastyka Jacka Schmidta w ramach Otwartej Pracowni Twórczej „PRAGA del ARTE” we współpracy z wolontariuszami i rodzicami.
Kolejnym krokiem rozwoju Hope-4-Street była inicjatywa „Fundacji Po Drugie” realizacji teledysku „Mamo” i włączenia go do akcji resocjalizacyjnej „Mamo, tylko mnie kochaj”, co zostało zrealizowane we wrześniu 2012 r. we współpracy z zawodowymi operatorami telewizji komercyjnych, dzięki Agnieszce Sikorze.
Od kwietnia 2013 r. członkowie zespołu Hope-4-Street wraz z występującą z nimi na scenie w roli lidera Anną Schmidt, biorą udział w rosnącej liczbie koncertów. Wśród nich znalazły się: „Podwórkowa Noc Muzeów” w maju, koncert podczas festiwalu hip hopu „Muzyki od Metra” czy też „Jarmarku Podhalańskiego”.
Zespół wystąpił podczas Paradiso 2019, dzieląc się wyjątkowym świadectwem oraz prezentując liczne autorskie utwory.

Więcej: www.facebook.com/Hope4street

Wróć

ks. Adam Borysik

Adam Borysik - pallotyn, święcenia kapłańskie otrzymał w 1984 roku, od ponad 30 lat zaangażowany w pomoc bezdomnym. Prowadzi dom charytatywny "Przystań". W nawiązaniu do roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, podczas dni młodych Paradiso w 2017 roku opowiadał jak mądrze pomagać bezdomnym.

Kierując słowo do młodych uczestników Paradiso, podkreślał, że do osób bezdomnych należy docierać przykładem.

Czyny pociągają, a słowa tylko pouczają- mówił. Bezdomni potrzebują świadków. Wielu z nich zaczyna zmieniać się pod wpływem drugiej osoby. Kiedy spotykamy bezdomnego, warto zatrzymać się koło niego, zwrócić się z jakimś miłym słowem. Zadawanie pytania: „Czy nie spróbowałby wyjść ze swojej bezdomności?” mobilizuje.

Wróć

Marcin Zieliński

Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, znalazł się wśród gości Paradiso w roku 2019.

Marcin Zieliński pełni rolę lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” w Skierniewicach. W ramach tej posługi prowadzi liczne rekolekcje, wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie w całej Polsce i wielu innych krajach na całym świecie. Swoją ewangelizacyjną służbą stara się przyprowadzić serca ludzi do osobistej relacji z Panem Jezusem. Był mówcą i posługującym w wielu wydarzeniach, m.in. podczas XXII Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie czy też wydarzeniu “Jezus Na Stadionie” Marcin prowadził również fora charyzmatyczne organizowane w wielu miastach Polski, podczas których posługiwał wspólnie z min. Abp. Rysiem, ks. Mariuszem Rosikiem, ks. Rafałem Jarosiewiczem i wieloma innymi Duchownymi. Marcin Zieliński jest autorem książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”, oraz wielu artykułów do czasopism takich jak „Gość Niedzielny”, „Szum z Nieba” czy „Nasze Inspiracje”.

Więcej: www.facebook.com/marcinzielinskiposluga

Wróć

Michał PAX Bukowski

Prowadzący program w TVP1 Studio Raban. Jest członkiem Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”. Od wielu lat związany z rapem. Występuje pod pseudonimem PAX, również jako członek grupy MUODE KOTY. Organizuje liczne spotkania i rekolekcje.

PAX to młody człowiek lubiący pracować z młodzieżą, o ogromnej pasji. W swoim szczerym przekazie stanowczo i bezpośrednio, ale w ciekawy i skierowany specjalnie do młodzieży sposób, przedstawia kwestie czystości.

Jak mówi o sobie: nie jest teoretykiem. Na własnej skórze doświadczył zmagań w tej sferze życia i dzięki chcę podzielić się z młodymi drogowskazem i inspiracją.

Michał PAX Bukowski dołączył do nas podczas drugiej edycji Paradiso, w 2018 roku.

Więcej: www.rtck.pl/agencja/pax/

Wróć

Monika i Marcin Gomułkowie

Państwo Monika i Marcin Gomułkowie z Początek Wieczności dołączyli do młodych na Paradiso2019.

Państwo Gomułkowie to małżeństwo z kilkuletnim stażem, mają dwójkę dzieci: synka Adasia i córkę Zuzannę. Małżeństwo Gomułków prowadzi znanego w sieci bloga, na którym udowadniają, że małżeństwo jest BOSKIE. Filmik prezentujący ich ślub, który wrzucili do internetu dla swoich gości zyskał ogromną popularność w sieci. już wkrótce, kanał uzyskał kilka tysięcy śledzących, a film wiele tysięcy wyświetleń. Obecnie kanał ma ponad 50 tysięcy subskrybentów.

Monika i Marcin zachęcają wszystkich, by zaczęli od zaproszenia Boga do swojego życia. Jak sami podkreślają : "Gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa. Nie wyobrażamy sobie budowania relacji bez Tego, który jest Miłością".

Monika i Marcin to młodzi ludzie pełni pasji, ale też i wiary.

Więcej: www.poczatekwiecznosci.pl/

Wróć

Monika Kuszyńska

Karierę rozpoczęła jako wokalistka zespołu Farenheit, z którym wydała singel „Film”. W roku 2000 została wokalistką zespołu Varius Manx. Po wypadku samochodowym w 2006 r., musiała na pewien czas opuścić scenę muzyczną. W tym czasie wiara pomogła jej przetrwać trudne chwile. Jak sama wspomina: „Mam poczucie, że obudziłam się z jakiegoś letargu, że to wszystko zdarzyło się po coś” . Na scenę muzyczną powróciła debiutanckim , solowy albumem “Ocalona”.

W 2015 roku reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. W 2016 roku została również Ambasadorką Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dziś kontynuuje karierę jako solowa wokalistka.

Monika Kuszyńska przyjęła zaproszenie na Paradiso w roku 2018.

Więcej: www.facebook.com/monikakuszynskaofficial

Wróć

Patrycja Hurlak

Patrycja Hurlak widzom znana z takich produkcji jak: „Klan”, „Blondynka”, ”Na Wspólnej” i „Pierwsza Miłość” to aktorka i prezenterka telewizyjna, prowadząca m.in. program “Ukryte skarby”. Autorka książki “Nawrócona wiedźma”, od lat głosi rekolekcje w licznych polskich kościołach i sanktuariach, opowiadając jak wyglądała jej droga swojego nawrócenia. Daje świadectwo wierze, do której wróciła po wielu życiowych perypetiach. .

W wywiadzie “Nawrócona wiedźma” wspomina, że już jako kilkuletnia dziewczynka zainteresowała się magią. Po wielu życiowych perturbacjach, przez przypadek trafiła na spotkanie z egzorcystą i od pierwszego egzorcyzmu zaczęła zmieniać swoje życie. Jak wspomina: zakochałam się po uszy w Jezusie, dał mi spokój serca, którego nie mogą dać kariera i pieniądze.

Pani Patrycja Hurlak była gościem pierwszej edycji Paradiso w 2017 roku.

Wróć

Pinokio Brothers

Zespół powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych w wyniku połączenia zespołów działających przy poznańskim oraz kaliskim seminarium duchownym. Początkowo Pinokio Brothers grał popularne utwory religijne nadając im rockową aranżację. Teraz grają głównie własne utwory inspirując się zagranicznymi zespołami z kręgu muzyki uwielbieniowej.

Zespół Pinokio Brothers był z nami podczas wyjątkowego koncertu w ramach Paradiso2018.

Więcej: www.pinokiobrothers.pl

Wróć

Soudarion

Soudarion to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Muzycy pomnażają Boże talenty grając i śpiewając na Jego chwałę, a także głosząc Ewangelię przez wykonywanie chrześcijańskiego rocka.

Soudarion to zespół dużego kalibru koncertujący w całej Polsce. Podczas konkursu Debiuty 2015 w Warszawie, zespół Soudarion wybrany został Debiutem 2015. Zespół zdobył również wyróżnienie podczas festiwalu "Bądź jak Jezus". Ich Debiutancki album "Tylko miłość" uzyskał zaszczytny tytuł Chrześcijańskiej Płyty Roku 2015. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, chwali przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć. Występ zespołu głęboko zapadł w pamięci uczestnikom Dni w Diecezji organizowanych na Poznańskiej Cytadeli w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016.

Soudarion do tej pory wystąpił podczas Paradiso, w 2017 oraz 2019 roku.

Więcej: hwww.facebook.com/soudarion

Wróć

TAU

TAU a właściwie Piotr Kowalczyk, jest muzykiem rapującym o wartościach chrześcijańskich. Przed nawróceniem był znany jako Medium. Fascynował się światem nadprzyrodzonym i odprawiał seanse spirytystyczne. Dzisiaj, występuje pod nowym pseudonimem i daje swoim fanom świadectwo wiary w Boga. Urodzony w Kielcach raper, debiutował w 2008 roku albumem “Seans spirytystyczny”. W grudniu 2013 r. zmienił pseudonim na Tau, rozpoczynając jednocześnie prace nad solowym albumem. Już kilka miesięcy później, nakładem jego własnej wytwórni Bozon Records, ukazał się pierwszy po zmianie pseudonimu album: ,,Remedium''.

Jak sam mówi: „Możliwa jest przemiana człowieka o sto osiemdziesiąt stopni”. W 2016 roku, Piotr Tau Kowalczyk, jako Ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie miał wyjątkową okazję zagrać koncert na krakowskich błoniach oraz przemawiać do około pół miliona ludzi tam zgromadzonych.

Najnowszy album artysty: “Egzegeza: księga pszczół”, ukazał się 15 marca 2019 r.

Uczestnicy Paradiso mieli okazję wziąć udział w koncercie artysty dwukrotnie, w czasie Paradiso2018 oraz Paradiso2019.

Więcej: hwww.facebook.com/tau.bozon

Wróć

TGD

Zespół narodził się w latach osiemdziesiątych w wyniku połączenia kilku parafialnych grup muzycznych. TGD to jeden z najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Zespół reprezentuje gatunek pop-gospel, nieustannie poszukując nowego dźwięku. Ekumeniczną wspólnotę wokalistów i instrumentalistów łączy Chrystus, o którym chcą mówić w przesłaniach swoich utworów, mających nie tylko charakter ewangelizacyjny, ale również modlitewny.

Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter „Trzeciej godziny dnia”.

Wśród najpopularniejszych i najbardziej znanych utworów zespołu znalazły się hity takie jak: „Nadejdzie dzień” czy „Wiara czyni cuda”.

Zespół TGD dołączył do nas podczas wyjątkowego koncertu w ramach pierwszej edycji Paradiso w 2017 roku.

Więcej: www.tgd.com.pl/

Wróć

Wspólnota L'Arche (Arka)

L’Arche - Arka to miejsce gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby intelektualnie sprawne dzielą razem życie codzienne, pracę i wypoczynek oraz budują relacje przyjaźni.

Wspólnota L’Arche w Poznaniu powstała w czerwcu 1994 roku. Wtedy też powstał pierwszy dom terapii zajęciowej. Już po trzech latach, w sierpniu 1997 roku, pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do drugiego domu. Obecnie wspólnotę tworzy razem ok. 30 członków. Działalność wspólnoty nie ogranicza się jedynie do zadań opiekuńczych nad jej niepełnosprawnymi członkami.

Celem wspólnoty jest przede wszystkim tworzenie relacji, które wzajemnie się zmieniają. Jak sami mówią: uczymy się od siebie wzajemnie łatwości przebaczania, kochania.

Członkowie wspólnoty odwiedzili Paradiso, podczas drugiej edycji święta młodych, w 2018 roku. Więcej:

Więcej: www.larche.org.pl/poznan

Odwiedzili nas

Biskupi
Chór i Orkiestra Jordan
Andrzej Kogut Sowa
Dobromir Makowski
Hope-4-Street
ks. Adam Borysik
Marcin Zieliński
Michał PAX Bukowski
Monika i Marcin Gomułkowie
Monika Kuszyńska
Patrycja Hurlak
Pinokio Brothers
Soudarion
TAU
TGD
Wspólnota L'Arche (Arka)